Stolik interaktywnyStolik interaktywny to wielofunkcyjna zabawka, która w zdecydowany sposób, in plus wpływa na rozwój dziecka. To idealny pomysł na prezent, już dla półtorarocznego malucha, który pobudza jego kreatywność i pozytywnie wpływa na wyobraźnie. Specjaliści od wychowania podkreślają, że tego typu zabawka wzmacnia zdolności poznawcze oraz poprawia koordynację wzrokowo – słuchową.

Na rynku jest szereg produktów tego typu, dlatego szukając najlepszego rozwiązania, bez trudu można wybrać stolik interaktywny, który spełni wymagania rodziców i będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb małego człowieka.

Stolik interaktywny, a rozwój Twojego dziecka

Dziecko jest małym odkrywcom świata. W naturalny sposób poznaje świat, ciesząc się nowo zdobytą wiedzą. Stolik interaktywny jest zabawką, która w naturalny sposób pobudza dziecięcą ciekawość. Maluch czuje się jak zdobywca, a to pozwala mu sięgać po więcej. Nie bez znaczeniea jest również fakt, że zabawka to uczy koncentracji i usprawnia zdolności manualne. Dzieje się tak, ponieważ wbudowane ma elementy, które zachęcają do przekładania, obracania, wkładania i naciskania. Nagroda są zazwyczaj efekty dźwiękowe i świetlne, które również przynoszą wiele frajdy i czynią zabawę jeszcze ciekawszą. Stolik interaktywny to wyjątkowa zabawka edukacyjna, która powinna znaleźć się w domu każdego małego odkrywcy.

Dużą popularnością wśród rodziców cieszą się stoliki muzyczne. To zabawki interaktywny, które dodatkowo wspomagają rozwój muzyczny dziecka. Po naciśnięciu przycisku z zabawki wydobywa się muzyka, która pobudza muzykalność dziecka- zachęca do tańca i powtarzania tekstu piosenki. W pewnych modelach po naciśnięciu guzika dziecko poznaje liczby, odgłosy zwierząt, czy słowa wypowiadane np. po angielsku. Dobrze dobrany stolik interaktywny pobudza proces myślowy dziecka, zachęca do działania i ułatwia jego wszechstronny rozwój.

Interaktywny stolik to stolik edukacyjny

Interaktywny stolik to zabawka edukacyjna, która rośnie razem z dzieckiem. Co to oznacza w praktyce? Gdy roczny maluch otrzyma tego typu zabawkę, będzie się nie bawił również rok później i odkrywał jej nowe funkcje i możliwości poznawcze, które ma do zaoferowania. Nowe wiadomości przyswajane są łatwy sposób, a różne doznania dotykowe , wzrokowe i słuchowe pobudzają zmysły i rozwijają manualnie.Wybierając stolik edukacyjny, dobrze jest zwrócić uwagę na takie szczegóły jak:

  • Powinien być wygodny, dostosowany do małych rączek dziecka, a jednocześnie stabilny, tak by maluch mógł się na nim swobodnie oprzeć;
  • Ze względów praktycznych sprawdzają się stoliki z możliwością odkręcenia nóżek, co ułatwi jego przechowywanie oraz zabawki z funkcją wyłączenia dźwięku;
  • Kupując stolik interaktywny, należy zwrócić uwagę na to, by wszystkie elementy były dobrze przytwierdzone, tak by nie zagrażały bezpieczeństwa dziecku, powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, przyjaznych alergikom.

Ciekawym rozwiązaniem są stoliki dwujęzyczne. Pozwalają szybko przyswajać nowe słowa w obcym języku- tego typu zabawka chętnie wybierana jest przez rodziny dwujęzyczne.

Polecane stoliki interaktywne

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *