Puzzle piankoweCzy jest możliwe, aby kupić prezent dla malucha, który będzie praktyczny, miał wymiar edukacyjny, a jednocześnie gwarantował dobrą zabawę? Okazuje się, że tak! Wszystkie te cechy posiadają puzzle piankowe, które doceniło już wiele tysięcy dzieci i ich rodziców na całym świecie.

Zabawka ta stwarza wiele możliwości i sprawdzi się w przypadku półrocznego dziecka, a im dziecko starsze, tym więcej możliwości puzzli wykorzystuje. Puzzle piankowe, to zabawka, która nigdy się nie znudzi i zawsze jest na czasie. Kto bowiem nie lubi układać puzzli?

Puzzle piankowe to również mata dla dzieci

Puzzle wykonane z miękkiej pianki mogą być wykorzystane jako mata- dywanik w pokoju dziecka. Sprawdzą się już, gdy niemowlę zaczyna raczkować – nie zawijają się, zapewniają stabilne podłoże oraz chronią przed chłodem podłogi. Dla dziecka, które uczy się stawiać pierwsze kroki, są doskonałym amortyzatorem chroniącym przed bolesnymi upadkami. Fizjoterapeuci podkreślają również, że twarde, ale jednocześnie elastyczne podłoże jest najlepszym miejscem do ćwiczeń. Kolorowe kostki zachęcają malucha do aktywności, jak również są kolorowym elementem dekoracyjnym. Co ważne łatwo można jest utrzymać w czystości oraz nie powodują alergii. Atutem jest również to, że dokładając kolejne elementy puzzli, możemy dowolnie powiększać jej rozmiary, w zależności od potrzeb.

Wybierając puzzle piankowe, które mają służyć jako mata, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał i jakość wykonania. Należy pamiętać, że z zabawki będą korzystać najmłodsze dzieci, a o ich bezpieczeństwo należy szczególnie zadbać, gdyż trudno im wytłumaczyć, że pewnych czynności nie mogą wykonywać. Zabawka powinna spełniać normy i atesty bezpieczeństwa. Nie może również zawierać małych elementów, a poszczególne elementy muszą być oporne na zniszczenia i uszkodzenia.

Edukacyjne puzzle piankowe z cyferkami i literkami

Piankowe puzzle zazwyczaj posiadają żywe i barwne kolorowy, które zachęcają do zabawy. Jednocześnie powodując, że przyswajanie nowej wiedzy może być prawdziwą przyjemnością. Na rynku dostępne są maty piankowe z puzzli, które posiadają elementy w kształcie cyfr czy liter. Dzięki czemu dziecko może rozwiązywać proste działania matematyczne czy układać proste wyrazy. Możliwość wyciągania poszczególnych elementów pozwala na ich dopasowywanie we właściwe miejsca, a tym samy uczy rozpoznawana cyfr i poszczególnych liter.
Zabawa puzzlami piankowymi daje wiele możliwości i rozwija kreatywność dziecka. To również sposób na zabawę z rodzicami czy rówieśnikami. Zabawka ta jest tak pomyślana, że można zestawy z tych samych firm dowolnie łączyć i powiększać. Wgłębienia w klockach dają możliwość wykorzystania ich nie tylko jako maty o właściwościach termoizolacyjnych. Odpowiednio złożone klocki pozwalają także na tworzenie brył trójwymiarowych. Nic więc dziwnego, że puzzle piankowe zajmują dzieci na wiele godzin, pobudzając ich wyobraźnie i kreatywność.

Polecane puzzle piankowe

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *