Miękkie klockiKlocki to nieodłączny element dzieciństwa. Zabawka ta towarzyszy maluchom już od wielu pokoleń, a jej popularność pomimo wielu metamorfoz, jakie przeszły klocki nigdy od tego momentu nie zmalała. Pierwsze klocki powstały w Niemczech pod koniec VIII wieku, były one wykonane z drewna, wtedy to również w środowisku pedagogów zaczęto doceniać ich walory edukacyjne.

Rodzice, wychowawcy i psychologowie dziecięcy są zgodni, że klocki pobudzają malucha do rozwijania nowych umiejętności. Dziecko, które dotyka świata i poznaje go w sposób organoleptyczny, dzięki klockom może dotykać, manipulować, ćwiczy koordynacje na linii ręka- oko. Zabawka ta ma szereg walorów edukacyjnych, przydaje się w nauce liczenia, poznawania kolorów itp. Jej największą zaletą jest to, że wyzwala w dziecku kreatywność oraz motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań. To dobra zabawa, która pozwala na wspólne spędzenie czasu.

Na rynku zabawek jest szeroki wybór różnego rodzaju klocków przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Czym obdarować te najmłodsze pociechy? Dobrze sprawdzają się miękkie klocki, które można zaproponować już półrocznym maluchom, po to by potem stały się towarzyszem zabaw dwulatka. Miękkie klocki, to dobry wybór, dlatego warto zapoznać się z możliwościami, jakie stwarzają się przed dzieckiem.

Miękkie klocki – bezpieczna zabawka dla dzieci

To, co wyróżnia klocki wykonane z miękkich materiałów, to przede wszystkim fakt, że są całkowicie bezpieczne, już nawet dla najmłodszych dzieci. Doskonale wpasują się w dłonie małego konstruktora, a opiekun nie musi się obawiać, że maluch zrobi sobie krzywdę. Nie narażają na kontuzję czy urazy, które może spowodować np. upadek klocka na podłogę. Mogą służyć także jako np. piłka, która ćwiczy refleks dziecka lub zachęca do przemieszczania się.

Warto zapoznać się z szeroką ofertą miękkich klocków i kupić te, które najbardziej przypadną młodemu człowiekowi do gustu. Warto pamiętać, że zasadniczo miękkie klocki nie są drogimi zabawkami, jednak bardzo często nienaturalnie niska cena idzie w parze z niską jakością zabawki. Wybierając klocki, koniecznie należy zawrócić uwagę, z jakiego materiału są wykonane i czy są bezpieczne.

Początki konstrukcyjne z miękkimi klockami

Dziecko posługując się miękkimi klockami, uczy się konstruować pierwsze budowle. Są one lekkie, a ich zawalenie nie grozi urazem. A czy jest coś lepszego dla malucha niż widok rozsypującej się wieży? Dobrze dopasowują się one do małych rączek, a pierwsze sukcesy sprawiają, że dziecko stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę.
Są one kolorowe, przeważnie z nadrukowanymi literami alfabetu, czy cyframi, co sprawia, że pełnią funkcję edukacyjną. Badania pedagogiczne pokazują, że przyswajanie wiedzy przez zabawę jest dla małych dzieci najlepszą formą nauki. Na rynku dostępne są również klocki z elementami sensorycznymi, które odkrywają przed maluchem coraz to nowe tajemnice.
Dlatego szukając zabawki dla dziecka, warto zapoznać się bliżej z ofertą miękkich kloców, które zainteresują i małego szkraba, jak i rezolutnego dwulatka, który uczy się wyrażać swoje zdanie.

Miękkie klocki w dobrych cenach

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *