Chodzik pchaczWspierając naturalny rozwój dziecka, nie można zapominać, że maluch uczy się przez zabawę. Dlatego też warto wybierać zabawki, które jednocześnie spełniają pewne funkcje. Jedną z takich zabawek jest chodzik pchacz, który znakomicie wspiera malucha w stawianiu przez niego pierwszych kroków.

Czym jest chodzik? Jest to przedmiot ułatwiający dziecku naukę stawiania pierwszych kroków. Wyposażony w koła pomaga utrzymać alternatywą. Rodzice, inwestując w chodzik pchacz, mają pewność, że dziecko jest bezpieczne. Czas około pierwszego roku życia jest takich etapem w rozwoju młodego człowieka, gdy wszystko, co mu pozwala wstać i przejść kilka kroków jest w sferze jego zainteresowań. Dziecko stara się podpierać na pufie, krześle, stoliku itp., co często grozi niebezpiecznym upadkiem.

Dostępne na rynku chodziki pchacze oprócz stabilizatora chodzenia pełnią także inne funkcje. Często mają wbudowane sortery, czy są wózkiem dla lalek. To idealny pomysł na prezent z okazji pierwszych urodzin malucha.

Wybierając najlepsze rozwiązanie dla swojego dziecka, warto wybrać chodzik pchacz, który jest stabilny, wykonany z bezpiecznych materiałów, który nie będzie sam odjeżdżał, czy poruszał się za szybko. Zakup takiego prezentu, nie musi zrujnować domowego budżetu, jednak warto pamiętać, że zbyt niska cena może oznaczać niską jakość produktu.

Chodzik pchacz, a nauka chodzenia

Czas w życiu dziecka, gdy uczy się ono stawiać pierwsze kroki, to moment, który wymaga od niego dużego zaangażowania. Jest to stresujący czas również dla rodziców, którzy martwią się o bezpieczeństwo swojego szkraba. Wybierając chodzik pchacz, rodzice mają pewność, że ich dziecko, które zaczyna chodzić, ma stabilne oparcie, chroniące go przed nabiciem kolejnego guza.
Do najważniejszych zalet chodzików pchaczy możemy zaliczyć:

  • Dostępne na rynku zabawki tego typu są kolorowe, bezpieczne i wyzwalające kreatywność dziecka. Dziecko przez zabawę stymuluje swój rozwój;
  • Ułatwia maluchowi zachowanie prawidłowej postawy ciała, dzięki czemu maluch nie garbi się i we właściwy sposób stawia stopy;
  • Systematyczne korzystanie z chodzika pchacza ćwiczy zmysł równowagi.

Warto pamiętać, że nie należy dziecka zmuszać do chodzenia. Umiejętność ta musi być naturalnym elementem jego indywidualnego rozwoju.

Drewniany chodzik pchacz

Dobrym wyborem jest chodzik pchacz z drewna. Wykonany z naturalnych materiałów doskonale wpisuje się w trend bycia „eco”, który jest przyjazny środowisku naturalnemu. To jednak niejedyna jego zaleta.
Zabawki wykonane z drewna są również bezpieczne, odpowiednio testowane, a tym samym pozbawione substancji szkodliwych. Są trwałe i nie wywołują alergii. Są stabilne i dostosowane do potrzeb małego człowieka. Na rynku jest szereg różnego rozwiązań tego typu, a to, co charakterystyczne to w naturalny sposób pobudzają ciekawość świata. Nie wprowadzają chaosu, a wydobywają z dziecka wrodzoną ciekawość i potrzebę zdobywania, zachęcając do zabawy i podjęcia aktywności, jaką jest chodzenie.

Polecane chodziki

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *