Lubimy obdarowywać nasze dzieci nawet bez okazji. Co jednak wręczyć przedszkolakowi, który jest na tyle ciekawy świata, że najchętniej poznawałby go wszystkimi zmysłami? Mamy dla Was kilka fajnych propozycji na kreatywny prezent dla przedszkolaka. Wszystkie przedstawione przez nas zabawki możecie zakupić w naszym sklepie.

Masa plastyczna zawsze na czasie

Nie ma lepszej zabawki dla małych paluszków niż różnego rodzaju masy plastyczne. Wszystkie dzieci lubią lepić, ugniatać, wałkować, przeciskać i … brudzić się. W końcu brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci. Ale zaniepokojonych rodziców od razu uspokajamy – nasze masy plastyczne, choć wywołują uśmiech na buzi malucha, wcale nie pozostawiają wielkiego bałaganu.

Jeśli chcecie sprawdzić, czy Wasze dziecko polubi tego rodzaju rozrywkę, zaopatrzcie się na początek w prosty zestaw zapasowy:


Później można dokupić różnego rodzaju akcesoria. Choć kreatywność rodzica nie zna granic i pewnie podsuniecie od razu maluchowi kilka łyżek czy plastikowych kubeczków – zabawa będzie przednia.
A jeśli zdecydujecie się na dodatkowe elementy, proponujemy na przykład zestawy tematyczne, znajdziecie ich u nas spory wybór:


Zabawa w dom

Już w wieku przedszkolnym nasze pociechy lubią udawać swoich rodziców. To przecież oni są dla nich największym autorytetem. Zabawa w dom to okazja do ćwiczenia kreatywności ale także do wykorzystywania w zabawie codziennych czynności takich jak odkurzanie czy gotowanie.

Akcesoria domowe to bardzo kreatywny prezent dla przedszkolaka, który z pewnością przysporzy mu wiele radości.

Ten zestaw sprzątający:

to prawdziwa gratka dla każdej małej gospodyni domowej. Zabawa w dom od razu stanie się bardziej realna a gdy doposażymy naszego przedszkolaka w drewnianą kuchnię z akcesoriami maluch z pewnością spędzi przy niej długie godziny. 

Zabawa w dom, może przerodzić się w zabawę w sklep, gdy dorzucimy trochę produktów. Kasa fiskalna ze skanerem, owoce do krojenia i inne artykuły spożywcze. 

A co dla kreatywnego chłopca?

Przedstawione przez nas powyżej propozycje zabawek spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, jeśli jednak Wasz Maluch zdecydowanie woli typowo męskie klimaty, to można zaproponować mu zabawę w warsztat.

Może to być kompletny zestaw plastikowy renomowanej marki:

lub trochę mniejszy, drewniany:

Może to być stół z narzędziami, a może być skrzyneczka. Nieważne który zestaw wybierzecie, na pewno spodoba się małemu majsterkowiczowi, który przy okazji będzie ćwiczył zwinność swoich paluszków.

Odpowiednio dobrane zabawki pomogą dziecku się rozwijać. Warto zatem kupować takie upominki, które współgrają z zainteresowaniami Waszych pociech bo wbrew pozorom te zainteresowania kształtują się już w pierwszych latach życia dziecka. Im bardziej kreatywna jest zabawka, tym bardziej jest też rozwijająca. A nauka poprzez zabawę to najlepsza z możliwych opcji.