• Kategorie
  • Parametry
  • Zabawki dla rocznego dziecka

Dzieci już od najmłodszych lat poszukują zabawek i przedmiotów, które będą je fascynować i bawić. Maluchy, nawet roczne potrzebują zajęcia, które sprawiać będzie im przyjemność, a szukanie takich zabawek dla początkujących i młodych rodziców nie jest łatwe. Dla dzieci rocznych warto sięgnąć po zabawki interaktywne. Każdy rodzić pragnie, by jego maluch uczył się i bawił jednocześnie. Rozwój dziecka jest kluczowy już od pierwszych miesięcy życia malucha. Warto więc zadbać o to, by dziecko miało przy sobie zabawki, bezpieczne do jego wieku, które będą go fascynować i zachęcać do zabawy, a tym samym do rozwoju. 

Jakie zabawki dla rocznego dziecka? 

Wybór zabawek dla rocznego dziecka nie jest łatwy. Trzeba myśleć nie tylko  o tym, czy dziecko będzie się dobrze bawić, ale przede wszystkim o tym, czy zabawa ta będzie bezpieczna. Maluch potrzebują rozwoju, który nie będzie wymagający. Już od początku życia dzieci z chęcią naśladują dorosłych, więc warto zainwestować z zabawki, które mu na to pozwolą. Możemy sięgnąć po lalki dla dziewczynek, którymi będą się mogły opiekować i przebierać,  a dla chłopców idealnie sprawą samochodziki. Chłopcy mogą naśladować dźwięki samochodów, dzięki czemu rozwijać u siebie będą umiejętności mówienia. 

Kreatywne i interaktywne zabawki

Warto również wybierać kreatywne zabawki, które będą uczyć poprzez zabawę. Idealne do tego są klocki z obrazkami, które dziecko musi dopasować do siebie. Takie zabawki interaktywne to wyzwanie dla każdego malucha, jednak trudności zabawek i ich zaangażowanie jest dostosowane do wieku dziecka. Możemy również sięgnąć po zestaw klocków od układania. Maluch może budować z nich wybrane kształty i uczyć się rozpoznawania przedmiotów i dopasowywania ich do siebie. W naszym sklepie znajdą Państwo wiele zabawek dla rocznych dzieci:

  • Lalki z akcesoriami 
  • Samochodziki, 
  • Klocki z obrazkami, 
  • Zestawy klocków od układania.