• Kategorie
  • Parametry
  • Pierwsze zabawki

Zabawki dla noworodka powinny być przede wszystkim bezpieczne i nieskomplikowane. Ich zadaniem ma być przede wszystkim stymulacja rozwoju dziecka na tym pierwszym etapie życia. Zabawki dla niemowląt rozwijają przede wszystkim trzy zmysły dziecka. Są to wzrok, słuch oraz dotyk.

Jak wiadomo wszystkie dzieci uwielbiają zabawę. Jednakże wybierając zabawki dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na zabawki dostosowane do wieku.   Nie mogą one być zbyt skomplikowane, ale też nazbyt trywialne, gdyż dziecko się nimi nie zainteresuje. A najważniejsze jest to, aby były w pełni bezpieczne dla dziecka. Czyli takie, które nie posiadają ostrych krawędzi ani zbyt małych elementów. A także, aby były wykonane z nieszkodliwych materiałów.

Dla niemowlaków najlepiej sprawdzą się zabawki, wielokolorowe, przykuwające uwagę oraz rozwijające zdolności motoryczne i umysłowe dzieci. W naszym sklepie również można znaleźć kilka ciekawych propozycji:

  • Słonik na dzień i noc;
  • Książeczka materiałowa gryzak mali kumple;
  • Grzechotka Bouncy Rattle.

Jakie zabawki dla noworodka?

Każde dziecko uwielbia się bawić. Jak tylko w jego życiu zakończy się etap noworodkowy. A rozpocznie się etap niemowlęcy to dziecko bardziej obserwuje otaczający go świata Niemowlę do 3 miesiąca życia chętnie obserwuje zabawki w kontrastowych kolorach. A także przygląda się cieniom rzucanym na ścianie przez projektor. W tym wieku niemowlęta zwykle chętnie wpatrują się w karuzelę kręcącą się nad łóżeczkiem. Już po dwóch tygodniach życia wzrok nabiera ostrości i niemowlak jest w stanie odróżnić kilka kolorów. Takich jak żółty, pomarańczowy, czerwony i zielony. Także słuch dojrzewa na tyle, że docierające do niego niektóre dźwięki. Wtedy można pomyśleć o zawieszeniu nad łóżeczkiem sznura kolorowych balonów. Jak i również można zawiesić karuzelę z pozytywką.

W naszym sklepie dostępnych są różne zabawki dla dzieci takie jak grzechotki, gryzaki, pluszaki i wiele innych. Te wymienione zabawki dla niemowlaka są najczęściej wybierane przez najbliższych.

Gryzak to obowiązkowy przedmiot dla niemowlaka, który dosyć szybko zorientuje się, że wkładanie piąstek do buzi jest takie fajne. 

Książeczki czeleściki i grzechotki to fantastyczne zabawki dla niemowląt, bo robią hałas. Przydadzą się, kiedy maluch zaczyna wodzić wzrokiem za przedmiotami. Szeleściki, dzwoneczki i inne zabawki wydające z siebie dźwięki będą dla malca bardzo interesujące.

Zabawki zręcznościowe - po urodzeniu dziecko nie panuje nad swoimi kończynami. Powoli odkrywa, że ma ręce, nogi, może nimi machać i coraz lepiej kontrolować ich ruchy. Uczy się również chwytania i tę naukę możemy wesprzeć odpowiednimi zabawkami zręcznościowymi. Idealnie sprawdzą się pluszowe piłeczki oraz takie, które można chwycić w rączkę.