• Kategorie
  • Parametry
  • Piankowe

Puzzle piankowe to przede wszystkim atrakcyjna zabawka edukacyjna dla dzieci w różnym wieku. Puzzle piankowe to nie tylko miękka mata do jednokrotnego ułożenia i pozostawienia w formie dywanu czy podkładki. Służy ona również do rozwijania podstawowych umiejętności motorycznych dziecka. Przede wszystkim pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo ruchową, małą i dużą motorykę, spostrzegawczość, wyobraźnię — także przestrzenną. Można też za ich pomocą uczyć dziecko kolorów, kształtów, liter itp.

Dzięki oryginalnemu wykonaniu mata sprawdzi się również w wielu aktywnościach dziecka, np.: podczas rysowania, zabawy klockami lub samochodzikami, siedzenia, robienia fikołków itp. Oprócz tego z puzzli piankowych można również konstruować figury geometryczne.

W naszym sklepie przede wszystkim można znaleźć puzzle piankowe. Takie, które zostały wykonane z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. Do wyboru mamy puzzle piankowe z motywami bajek. Taka kolorowa zabawka zachwyci każdego malucha niezależnie od wieku. Puzzle piankowe są również doskonałym produktem o kilku zastosowaniach. Ułożone na podłodze spełniają funkcję maty łagodzącej upadki i tłumiącej hałas.

Puzzle piankowe dla dzieci

W życiu każdego rodzica przychodzi ten moment, kiedy jego pociecha z maleńkiego niemowlaka zmienia się w baraszkujące po podłodze dziecko. Zaczyna ono raczkować, pełzać, kulać się, skakać. Większość rodziców korzysta z koca, aby uchronić dziecko przed różnymi niebezpieczeństwami. Dobrym również sposobem jest użycie puzzli piankowych.

Puzzle piankowe są to miękkie i elastyczne puzzle wykonane z maty piankowej. Układanka jest kolorowa, co przyciągnie uwagę dziecka oraz niezwykle miękka, nie posiada kątów ostrych. A także jest lekka, co gwarantuje bezpieczeństwo dziecka oraz komfort podczas zabawy.

Puzzle piankowe to atrakcyjna zabawka dla dzieci. Układanka uczy spostrzegawczości, rozpoznawania kolorów, budowania figur przestrzennych oraz rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Puzzle piankowe idealne nadaje się na podłogę, balkon, lub do ogrodu.

Puzzle dla najmłodszych są duże, nie zawierają małych wyjmowanych ze środka elementów, dzięki czemu są dla maluchów bezpieczne. Na początek można je stosować, jako kolorową matę do pełzania czy raczkowania. Kolorowe podłoże zachęci dziecko do aktywności. 

Nieco starsze dzieci, które już samodzielnie siedzą, chodzą, podnoszą, chwytają itd. Bardzo chętnie zdobywają kolejne sprawności. Puzzle te ćwiczą uchwyt palców i rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową dziecka. Wszystkie te etapy rozwoju psychoruchowego dziecka obserwujemy od około 6 miesiąca życia do kilku lat.

Wszystkie wspomniane umiejętności są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i należy je stymulować. Najprościej można to robić, wykorzystując właśnie różne rodzaje piankowych puzzli. Różnorodność puzzli piankowych jest tak duża, że znajdziemy wśród nich proste wzory do edukacji i zabawy. A także dostępne są przepiękne puzzle z motywami z popularnych bajek.