• Kategorie
  • Parametry
  • Masa plastyczna

Masy plastyczne dla dzieci to najlepszy sposób na udaną zabawę zarówno dla rodziny, jak i dla samego dziecka. Wszystkie dzieci uwielbiają ugniatać, lepić, tworzyć zabawne budowle. A także dzieci uwielbiają wycinać kształty foremkami.

Masa plastyczna dla dzieci jest kolorowa i o wiele bardziej miękka od plasteliny i modeliny. Ta masa nie brudzi i rozpuszcza się w wodzie z mydłem. W odróżnieniu od plasteliny jest plastyczna już od temperatury kilkunastu °C. Dopóki znajduje się w oryginalnym opakowaniu, pozostaje miękka i plastyczna. Jednak pozostawiona na powietrzu twardnieje i staje się krucha. Po częściowym wyschnięciu można ją "odzyskać" przez skruszenie. A także dodanie do niej małej ilości wody.

W naszym sklepie również znajdziemy wiele kreatywnych zestawów dzieci. To seria kreatywnych zestawów plastycznych dla dzieci w różnym wieku. Na każdy z dostępnych zestawów składają się kolorowa plastelina będąca elastycznym materiałem do formowania. A także w zestawach znajdują się foremki bądź wyciskarka w kształcie pojazdów lub przedmiotów. Taki sprzęt ułatwia dziecku modelowanie, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę i niesamowitą radość. W naszym sklepie wyróżniamy takie zestawy jak:

  •  Mój własny salon fryzjerski;
  •  Ciastofaza przebudzenie mocy zestaw delux magiczne zwierzaki;
  •  Super ciastolina zestaw do zrobienia hipopotama.

Masa plastyczna dla dzieci

Dzieci uwielbiają zabawy, w których mogą lepić, ugniatać, tworzyć zabawne budowle oraz wycinać kształty foremkami. Masa plastyczna jest miękka, łatwo ją formować. Taka zabawa rozwija zdolności manualne, wyobraźnię, kreatywność, uczy koncentracji, koordynacji, rozwija percepcję. Dziecko angażuje do zabawy obie dłonie, co pobudza pracę obu półkul. Co owocuje lepszym analizowaniem informacji.

Zabawa masą plastyczną to bardzo dobry sposób na:

  • Ćwiczenie sprawności palców – np. podczas lepienia małych elementów, formowania kulek, zwijania ślimaczków itp.;
  • Ćwiczenie sprawności całych dłoni – np. podczas ugniatania większej ilości masy, czy też przeciskania jej przez foremki.

Podczas zabawy masą plastyczną warto zachęcać malucha do ulepienia postaci z ulubionej bajki. Pozwólmy również, by dziecko samo wyszło z inicjatywą i wykorzystało maksymalnie swoją wyobraźnię.

Tworzenie trójwymiarowych postaci, budowli i rozmaitych kształtów z masy plastycznej, czy też zabawa z gotowymi zestawami kreatywnymi bardzo rozwija kreatywność i co równie ważne – uczy samodzielnej zabawy.