• Kategorie
  • Parametry
  • Koniki na biegunach

Konik na biegunach to zabawka, wprowadzająca dziecko do krainy wyobraźni i fantazji. A rodzicom ta zabawka przypomina dziecięce lata. Klasyk, który zawsze znajdzie miejsce w pokoju najmłodszych. Nie bez powodu Urszula śpiewa: „Zwykła zabawka, mała huśtawka, a rozkołysze, rozbawi!”.

Konik na biegunach to prawdziwa klasyka zabawek – idealna zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Koniki na biegunach potrafią pobudzić wyobraźnię dziecka. Może się ono stać kowbojem albo bajkową księżniczką na uroczym rumaku. Ponadto proste bujanie się pomaga maluchowi ćwiczyć koordynację ruchów oraz motorykę ciała. Każde dziecko, bez względu na wiek, z chęcią odda się takiej pożytecznej rozrywce.

W naszym sklepie również są dostępne konie na biegunach. Idealny koń na biegunach pozwoli Dziecku nie tylko miło spędzić czas. A także pozwoli ciekawie się pobawić oraz wykonywać proste ćwiczenia fizyczne. Ważne jest utrzymanie równowagi, odpowiednie balansowanie ciałem, układanie ciężaru. Tak, by wprawić konika w ruch, prawidłowe wchodzenie i schodzenie z zabawki. Tutaj przede wszystkim mogę polecić:

  •  Konik bujany dla dziecka;
  •  Koń na biegunach pony 2015 luna z misiem.

Drewniany konik na biegunach

Najbardziej popularną wersją konia na biegunach jest zwierzak w odcieniach prawdziwego konia (brązowy, beżowy), z imitacją siodła i lejców, na drewnianych biegunach. To zabawka zupełnie uniwersalna, zarówno dla Chłopców, jak i dla Dziewczynek, niemalże klasyczna. Taki model pamiętają także starsze pokolenia i cieszy się on niesłabnącą popularnością.

Klasyczne dziecięce zabawki nigdy nie tracą na popularności. Najlepszym przykładem jest znany wszystkim konik na biegunach. Ten uroczy drobiazg ma już kilkusetletnią historię. A mimo to przyjemne bujanie na nim dostarcza rozrywki tak dzieciom, jak i dorosłym.

Klasyczne koniki na biegunach były wykonywane z drewna i właściwie do tej pory jest to podstawowy materiał w produkcji tych zabawek. Jest zarówno solidne i wytrzymałe, jak i bezpieczne dla zdrowia. Jeśli zabawka jest dodatkowo lakierowana, malowana albo uzupełniona o detale z tworzywa sztucznego. To warto upewnić się, czy są one bezpieczne dla zdrowia i antyalergiczne. Fakt ten potwierdzą odpowiednie atesty i certyfikaty. Konika na biegunach można dostać w różnych formach. Od prostych, nieco minimalistycznych, po bajecznie dekorowane (na przykład różowe i wzorzyste), aż po niezwykle realistyczne przedstawienia zwierzaków.