• Kategorie
  • Parametry
  • Ciastolina

Zabawki kreatywne uwielbia każde dziecko nie zależnie, w jakim wieku się znajduję. Ulubioną zabawką w ostatnim czasie jest ciastolina. Wszystkie dzieci uwielbiają ugniatać, lepić i tworzyć nowe kształty. Taka zabawa rozwija:

  •  Zdolności manualne;
  •  Wyobraźnię;
  • Kreatywność;
  • Uczy koncentracji;
  • Koordynacji;
  • Rozwija percepcję.

Zabawa ciastoliną nie tylko pozwala ćwiczyć małe rączki dzieci, ale jednocześnie pozwalają im uruchomić posiadane moce twórcze. Lepienie z ciastoliny to ciekawy sposób na zabicie nudy, który jednocześnie może ćwiczyć kreatywność dzieci. Małe dzieci mogą zrobić figurki z ciastoliny i ozdobić je zgodnie z własnym pomysłem. Mogą również wycinać w niej różnorodne kształty, bawić się w lepienie kolorowych ciast, zwierzątek i figurek.

Zabawki ciastolina może być ciekawym pomysłem na prezent, zwłaszcza jeśli wiemy, że dziecko lubi podobne zabawy.

Ciastolina zestawy

Zabawki i akcesoria przeznaczone do zabawy z ciastoliną zdecydowanie uprzyjemniają dziecku czynność, jaką jest lepienie i formowanie różnego rodzaju kształtów z masy plastycznej. Zabawa z ciastoliną doskonali umiejętność napinania mięśni, ćwiczy także ruchy nadgarstka, przedramienia i ramienia. Mówiąc w skrócie: pozwala na rozwój umiejętności związanych z motoryką małą.

Ciastolina to nic innego jak bezpieczna masa plastyczna tworzona najczęściej z naturalnych i nietoksycznych dla zdrowia składników. Takich jak mąka, sól i woda. Z takiej masy dziecko chętnie formuje różne kształty. Mogą to być zwierzątka, babeczki, makaroniki, warzywa, owoce oraz wiele innych. W sklepie mamy również możliwość zakupu gotowej ciastoliny. Tego typu zabawka dla dzieci przechowywana jest w pojemniczkach i posiada różne kolory. Dzieci dzięki nim mogą rozwijać swoją wyobraźnię lepiąc i tworząc, co tylko zapragnie.

W ofercie naszego sklepu znajdziemy ciekawe zabawki kreatywne takie jak: zestawy samej ciastoliny, a także te posiadające szereg dodatkowych akcesoriów. Zestawy te pozwalają na jeszcze bardziej kreatywną zabawę. Warto jednak na początku postawić na prostsze rozwiązania. Po to, aby sprawdzić, czy nasze dziecko będzie zainteresowane tego rodzaju zabawą. Jeżeli uda nam się zaszczepić w nim pasję do formowania ciekawych kształtów za pomocą tej masy plastycznej. To możemy zainwestować w różne ciekawe zestawy, które oferuje nam sklep.